SONGWRITING 101: JAK PSÁT PÍSNĚ — online kurz | SKVOT

Živý online kurz

SONGWRITING 101: JAK PSÁT PÍSNĚ

Amelie Siba

Zpěvačka a autorka písní
28. srpna
9. října

Získej základy songwritingu

Hudba – ta ti dává křídla, hudba – ta je lék. Co všechno tvoří dobrou skladbu a můžou písničky psát úplně všichni? Online kurz songwritingu je tady, aby ti odpověděl na všechny tvoje otázky.

Začni tvořit hudbu, která tady ještě nebyla. Nauč se skrze hudbu vyprávět (svoje vlastní) příběhy. Zjisti, jak při psaní textů používat různé struktury a jak ve svém tvůrčím procesu uplatnit hudební teorii. Osvoj si techniky překonávání kreativních bloků, nauč se pracovat s aranžmá a dynamikou písně a pochop, jak vytvářet chytlavé akordové postupy. Tady se dozvíš, jak tvořit nové melodie a harmonie a taky jak do písně zapojit vokály.

Amelie Siba tě naučí se inspirovat svými oblíbenými skladbami, ukáže ti, jak na self-promotion a budování virtuální identity a jak svou hudbu využívat k sebeprezentaci.

Více informací
28. srpna
9. října

Lektorka

Amelie Siba

Zpěvačka a autorka písní
Psaní hudby a písní i koncertování se věnuje 5+ let. A čtyři roky z toho se živí autorskou tvorbou.
Poslední tři roky se aktivně zabývá hudební produkcí. Píše autorské písně, ale také hudbu na zakázku: písně do filmu, divadla, nebo pro soukromé účely. Napsala titulní píseň pro krátký taneční film Laterna for kamera Nové scény Národního divadla.
Je držitelkou ceny Anděl za album roku. Byla nominovaná na další česká hudební ocenění + music moves europe awards.
Pohybuje se spíše v undergroundové scéně. Její autorská tvorba byla použita v několika filmových snímcích, editoriálech nebo třeba na módní přehlídce.

KURZ SONGWRITINGU JE TOP MATCH PRO:

Amatérské hudebníky*hudebnice a zpěváky*zpěvačky S hudbou už si tykáš, ale chceš začít psát svoje vlastní písně. Tady si tenhle skill zlepšíš nebo ho jednoduše získáš. Naše lektorka tě naučí přetavit nápady a inspiraci do tvorby písniček, prozradí ti, jak psát originální texty, které zaujmou, a ukáže ti, jak tvořit harmonické melodie i akordové progrese. Připomeneš si základní hudební teorie a budeš vědět, jak se o ně při tvorbě písniček opřít.
Music geeks Miluješ hudbu, máš základní hudební znalosti a chceš se naučit psát originálně. Zjistíš, jak vytvářet smysluplné a expresivní texty a taky jak složit komplexní písničku s odpovídající strukturou. Přestaneš bojovat s přechody mezi slokami a refrény a osvojíš si skill generování originálních melodií, které si posluchač stopro zapamatuje.
Začínající hudební producenty Tak trochu struggluješ s pochopením konvencí a nuancí psaní písní v různých žánrech a víš, že je potřeba to napravit. Tak se neboj, tady na to přijdeš. Naučíš se psát originální texty, které dávají smysl. Zjistíš, jak sladit všechny části písně do smysluplného aranžmá a jak tvořit harmonické melodie.

Program

Po kurzu

Znáš strukturu písně Umíš určit základní strukturu písně a stejně tak i rozlišit různé formy skladby písně. Bez problému identifikuješ jednotlivé části písní, jako jsou sloka, bridge a refrén. A k tomu všemu i víš, jak strukturu navrhnout.
Lyrics teoreticky i prakticky Kurz opustíš s textem písně na konkrétní téma nebo emoci, a díky tomu umíš pracovat se základním textem v hudbě a rozumíš praktické stránce tvorbě lyrics. Začít psát vlastní písničku pro tebe není žádná pain, s textem i slovy si umíš různě vyhrát a víš, kde sbírat inspiraci.
Víš, jak experimentovat Tykáš si s harmonií, melodií i s akordy, umíš využívat alternativní způsoby tvorby instrumentálního základu, jako je field recording a sampling, víš, jak na pořádnou dynamiku v písni, a umíš pracovat s aranžmá.
SONGWRITING 101: JAK PSÁT PÍSNĚ
28. srpna
9. října
VÍCE INFO
VYPLŇ REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ, PŘIPOJ SE K NÁM A BUĎ KREATIVNÍ SKVOTER NEBO SKVOTERKA! NÁŠ SALES TÝM SE S TEBOU SPOJÍ ASAP A ZÍSKÁŠ VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE O OBSAHU KURZU A JEHO CENĚ.
Povinné pole
Vyplň registrační formulář a připoj se k nám!