FOCENÍ A POSTPRODUKCE — online kurz | SKVOT

Ovládni techniky i principy fotografování a začni fotit skvosty

FOCENÍ
A POSTPRODUKCE

Klaudia Poloncová

freelance photographer
20. srpna
26. září

Online kurz pro všechny, co rádi fotí – ultimátní návod, jak na ty nejlepší výtvory

 

Jak se naučit fotit top a ojedinělé fotky? To je otázka všech otázek. Praxí přeci. Na našem online kurzu získáš teoretické poznatky, které propojíš s praktickými skills a na konci budeš vědět, jak skvěle vyfotit i shnilé jablko. Kurzem tě provede zkušená kreativní fotografka Klaudia Poloncová, která se může pochlubit nabitým portfoliem.

 

Naučíš se rozlišovat různé typy fotografií, zjistíš, na základě jakých indicií vybrat vhodný fotoaparát a objektiv a pochopíš, jak přistupovat k digitální a analogové fotografii. Osvojíš si pravidla kompozice, včetně pravidla třetin, a zjistíš, jak do fotografie rámovat objekt. Seznámíš se se clonou a pochopíš, jak správně nastavit fotoaparát v manuálním režimu.

 

Tohle je tvoje vstupenka do světa fotky – získej potřebnou knowledge a osvoj si dovednosti, bez kterých to nejde.

 

Must-have do kurzu: digitální zrcadlovka, Photoshop, Capture One

Více informací
20. srpna
26. září

Tvoje skills po našem kurzu fotky

Umíš pracovat s expozicí i se světlem Víš, co na fotoaparátu znamenají jednotlivé režimy a jak s nimi pracovat. Chápeš, jak rychlost závěrky ovlivňuje tvoje fotky a taky proč je důležitá clona. Umíš posoudit potřebnou hloubku ostrosti a víš, co je ISO. Umíš vytvořit portrét s hloubkou i symetrickou fotografii.
Ovládáš základy práce s programy Photoshop & Capture OneMáš základy, o které se při úpravě fotografií můžeš opřít, a víš, jak fotky správně retušovat. V těchhle programech umíš vytvořit a používat masky a layouts. Capture One a Photoshop zvládáš hravě propojovat a ani color grading ti nedělá problém.
Tvoje real výstupy Dvě fotografie podle pravidla třetin a dvě fotografie bez pravidel / Tři fotografie s různými expozičními časy / Tři portrétní fotografie s různou hloubkou ostrosti / Fotografie zrcadlení a symetrie s různými clonami / Fotografie se stíny z různých úhlů světla / Upravená RAW fotografie podle briefu klienta / Vizuální příběh sestavený z 10 fotografií / Série šesti fotografií zachycující proměny světla a barev jednoho místa během dne.

Lektorka

Klaudia Poloncová

freelance photographer
V oboru se pohybuje víc než 6 let.
S fotkou začala ve snowboardově-skaterovém obchodě, kde rozjela svou kariéru tvorbou lifestyle, reklamních a produktových fotek. V rámci své kariéry pomáhala značkám tvořit marketingové strategie a spravovala jejich sociální sítě.
Pravidelně tvořila obsah pro značku Mate Bike, starala se o vizuály sítě značky Tuli, italské pobočky Primadonna Collection a dalších. Tvořila obsah pro francouzskou značku Molly Bracken. Pracovala na vizuálech pro značky jako Bonami, klinika Navan a Marina Liptov. Postupně se dopracovala ke komerčnímu focení pro značky jako Zalando, Adidas, O2, Freshlabels a Sony.
Spolupracovala na lifestyle focení pro známou ukrajinskou značku Katsurina, tvořila první vizuály pro značku šperků VANG influencerky Beha.
V současnosti pracuje jako freelancer, fotí pro značky, ale zaměřuje se i na tvorbu uměleckých vizuálů pro umělce, kteří mají zájem o vizuály focené na filmy. Ve spolupráci se stylistkou vytvořily finální cover a vizuály na hudební platformy a album Bena Cristovaa.
Její fotky publikoval magazín Vogue. Její umělecký projekt získal nominaci v International online exhibition zone 2022 by Biafarin.

Kurz fotky je značka ideál pro:

Začínající fotograf*ky S fotkou teprve začínáš nebo máš jen malé zkušenosti a chceš pochopit a ovládnout základy i principy. Naučíš se základní techniky kompozice, expozice a práce se světlem, dozvíš se, jak pro úpravy a retuše fotografií používat Photoshop a Capture One. Zjistíš, jak vytvořit a úspěšně prezentovat svoje portfolio a doplníš si potřebné sebevědomí.
Amatérské fotograf*ky Základní skills už máš, ale chceš si prohloubit svoje znalosti a taky zručnosti. Přijdeš na kloub vizuálnímu storytellingu a pochopíš, jak fotografování propojit s dalšími kreativními disciplínami. Doučíš se techniky kompozice a expozice, včetně práce se světlem, naučíš se experimentovat s různými typy a styly fotky a získáš know-how, jak upravovat.
Freelancer*ky, umělce*umělkyně, podnikatele*podnikatelky, tvůrce*tvůrkyně obsahu Máš základní úroveň dovedností a chceš se dál rozvíjet. S námi svůj fotografický um zdokonalíš a naučíš se fotku využívat v podnikání i na sociálních sítích. Naučíš se techniky fotografie a úpravy ve Photoshopu a Capture One. Zjistíš, jak komunikovat s klienty a jak si vytvořit vlastní portfolio. Osvojíš si integraci fotografií do svého profesního workflow a naučíš se ji využívat opravdu efektivně.

Program

FOCENÍ A POSTPRODUKCE
20. srpna
26. září
VÍCE INFO
VYPLŇ REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ, PŘIPOJ SE K NÁM A BUĎ KREATIVNÍ SKVOTER NEBO SKVOTERKA! NÁŠ SALES TÝM SE S TEBOU SPOJÍ ASAP A ZÍSKÁŠ VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE O OBSAHU KURZU A JEHO CENĚ.
Povinné pole
Vyplň registrační formulář a připoj se k nám!