JAK ZALOŽIT ARCHITEKTONICKÉ STUDIO — online kurz | SKVOT

Propoj architekturu s businessem

JAK ZALOŽIT ARCHITEKTONICKÉ STUDIO

Lukáš KurillaŠimon Prokop

z CodingARCH
  + 8 hostujících profesionálů z praxe
29. července
16. září

Online kurz pro všechny, kteří si plánují založit architektonické studio

 

Někdy stačí málo a velké věci můžou začít. Jestli jsi architekt*ka a plánuješ otevřít vlastní studio, ukážeme ti, jak změnit směr a myslet businessově. Online kurz, kde se naučíš sestavit business plán pro nově vznikající architektonické studio nebo zjistíš, jak inovovat to již existující, ti dá kvalitní teoretický základ bohatě proložený zkušenostmi a příklady z praxe. Za pomoci lektorů a hostujících profíků si definuješ svůj cíl na trhu s architekturou a taky to, na jaké klienty chceš cílit.

 

Pochopíš Business Model Canvas, naučíš se tvořit efektivní marketingový plán a odstartuješ svoji architektonickou jízdu. Osvojíš si nový pohled a metodiku vedení studia, zorientuješ se v tomhle dynamickém odvětví a poučíš se z chyb těch, kteří už v oboru nějakou dobu fungují. Zjistíš, jak pro svůj ateliér řídit cash flow i v období nedostatku zakázek, naučíš se plánovat a pochopíš, jak připravit pitch, který nejde odmítnout.

 

Plánuješ domy a města – naplánuj si taky vlastní firmu.

 

Software: Figma

Více informací
29. července
16. září

Tvoje skills pro kurzu

Dokážeš vytvořit efektivní business model Seznámíš se s metodou Business Model Canvas (BMC), která ti pomůže efektivně a metodicky nadefinovat tvé cíle a preferované klienty. Kurz nabízí ucelený pohled na problematiku založení studia a jeho vedení. Naučíš se oslovovat a komunikovat s klienty, naceňovat zakázky a zorientovat se na trhu.
Umíš posoudit životaschopnost svého business modelu Porovnat sebe a konkurenci ti nedělá problém, navíc umíš identifikovat svoje klíčové výhody, stejně tak nedostatky. Znáš metodu Basic-Performance-Delighter a umíš ji aplikovat s cílem zdokonalení a inovace svého businessu. Víš, jak k práci v architektuře přistupovat efektivně a umíš si poradit s AI technologiemi.
Rozumíš si s marketingem a víš, jak se propagovat Dokážeš identifikovat, kde přesně se marketing tvého business modelu dotýká, a víš, jak pro své architektonické studio připravit marketingový plán, který bude fungovat. Víš, jak nastavit rozpočet a dokážeš pro svou propagaci vybrat vhodná média a PR strategii.

Lektoři

Lukáš Kurilla , Šimon Prokop

Vedoucí ateléru Kurilla-Prokop (ARCHIP)
Zakladatelé konzultační firmy CodingARCH působící v oblasti architektury a compuational designu
Jejich služby využily firmy jako DAM architekti, Black n’Arch, Next Level Studio, Xtend design, LEGO, Škoda Auto a.s., Preciosa, Výstaviště Praha a.s.
Lukáš Kurilla:
Jednatel společnosti AICA Innovation s.r.o.
Lektor předmětu Design Computing na FA ČVUT
Studoval na ETH Zurich
Absolvent inkubačního programu Start for future
V oboru konzultací a školení v architektuře se pohybuje přes 15 let
Šimon Prokop :
Lektor CAD-Scripting na FA ČVUT
Lektor kurzů robotiky s ramenem Universal Robots UR3e v NTK
Absolvent start-upového kurzu EIT-manufacturing Doctoral School
Zakládající člen a výzkumník v ArchiDAO
Zakladatel konference Architektura v rozšířeném poli
V oboru konzultací a školení v architektuře se pohybuje přes 10 let

Hosti z praxe

Radek Váňa – ArchiZOOM a IdeaLab
Lukáš Janáč – YUAR architects
Krištof Hanzlík – COLL COLL
Karim Rachidi – KRR
Petra DZ Kříčková a Dalibor Dzurilla – Visuin
Petra a Dalibor Dzurillovi – Vizuin
Eva Faltusová – ČKA

Kurz oceníš, když:

Jsi začínající designér*ka nebo architekt*ka Máš přibližne 3 roky praxe a uvažuješ o založení vlastního studia. Rozhoduješ se, jestli ještě pár let sbírat zkušenosti v komerčních ateliérech, nebo jít rovnou s kůží na trh? Zorientuješ se v základních procesech, které se založení businessu týkají. Pochopíš finanční, právní i marketingové aspekty podnikání a rozmyslíš si, jak podnik směřovat. Osvojíš si leadership & project management techniky a budeš vědět, jak do svého podnikání promítnout svoje vlohy i znalosti.
Jsi majitel*ka designového studia na startu Svoje podnikání chceš pořádně rozjet a právě proto hledáš nové příležitosti. Zjistíš, jak (a jestli vůbec) škálovat a svoje podnikání tak podpořit. Seznámíš se se strategiemi pro definování potřeb klientů a pochopíš, jak nastavit komunikaci, která zaujme. Tvoje projekty budou perspektivní a komunikace v rámci týmu i s klienty efektivní. Připravíš se na různá rizika, naučíš se jim předcházet a adekvátně na ně reagovat.
Chceš podnikat v kreativní sféře Dozvíš se víc o podnikatelském plánu skrz optiku architektonického studia. Pochopíš, jak na tvorbu strategie svého podnikání a dozvíš se, jak svou značku propagovat. Poučíš se z chyb druhých a získáš nový pohled na vedení firmy na cestě k úspěchu.

Program

JAK ZALOŽIT ARCHITEKTONICKÉ STUDIO
29. července
16. září
VÍCE INFO
VYPLŇ REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ, PŘIPOJ SE K NÁM A BUĎ KREATIVNÍ SKVOTER NEBO SKVOTERKA!
Povinné pole
Pro nové skills pojď na SKVOT. Náš sales tým se s tebou spojí ASAP a získáš všechny potřebné informace o obsahu kurzu a jeho ceně.