ONLINE ŽIVÝ KURZ

HERNÍ UX/UI: 2D GRAFIKA

Lukáš Caska

Lead UI/UX designér v herním studiu Bohemia Interactive
12. března
09. května

Připrav se na úspěšný start kariéry v gamingu!

Ukaž, co v tobě je, a staň se hvězdou gamedevu. Jestli tě baví grafika, ilustrace nebo prostě miluješ videohry, připrav se na novou kariéru. V kurzu dostaneš všechno, co potřebuješ pro kvalitní prezentaci u pohovoru.

 

Naučíš se oživit hry skrze 2D assety, které vypadají dobře a taky perfektně zapadnou do herního světa. V rámci UI a UX designu prozkoumáš, jak se tvoří herní interface a jak přemýšlejí hráči. Naučíš se testovat UX, aby hra byla nejenom koukatelná, ale hlavně hratelná. Omrkneš základy game designu, protože UI designéři často pomáhají navrhovat i mechaniky samotné. A taky získáš přesah do animace, microcopy nebo herních enginů.

 

Software: Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Figma

více informací
12. března
09. května

Lektor

LUKÁŠ CASKA

UI/UX designér z Vysočiny s focusem na gamedev, grafický design a marketing
Momentálně pracuje na Arma Reforger a Arma 4 ve studiu Bohemia Interactive.
Vede tým UI designérů, udává vizuální směr Interface a spolupracuje s front-end týmem.
V oborech jako je grafický design, UX a UI se pohybuje okolo 8 let.
Má zkušenosti z agentury, zejména z webového prostředí, a z in-house herního studia.
Jako UX designér, kreativec a grafik pracoval pro klienty, jako jsou Trust Gaming, Česká mincovna, Fann, Sonnentor, CK Metal, Pro-vlasy, Český ráj, T-Led, Nábytek Aldo, Ošatka.cz a další.
Studoval na SUŠG v Jihlavě obor Multimediální tvorba a Marketingová studia ve Zlíně.
Pro zábavu se věnuje indie vývoji, sázení rostlin a vaření.

Kurz UI a UX designu ocení:

UX/UI designéři a weboví designéři s max. 2 lety praxe Tvůj design může oživit i svět gamingu. V kurzu herního designu se naučíš pracovat s Photoshopem a Illustratorem, navrhnout design v souladu s použitelností a UX/UI zásadami a vytvoříš si profi portfolio.
Začínající grafičtí designéři Tohle bude tvoje nejlepší rozhodnutí a první krok ke kariéře v herním průmyslu. Naučíš se tvořit assety, které dokonale zapadnou do hry. Po kurzu se vyznáš v herních mechanismech a propojíš hráče se hrou.
2D ilustrátoři a umělci Najít správný balanc mezi estetikou a herní funkčností může být docela výzva. V kurzu herního designu se to naučíš. Navíc poznáš principy UX/UI a dokážeš podle nich sestavit vhodné prostředí do gamesky.

Program

Tohle si odneseš z kurzu UX a UI designu:

Profi portfolio A v něm wireframy a mockupy pro 3 screeny, včetně moodboardu a researche, set 3 ikon pro herní achievementy, design system pro herní UI a závěrečný projekt – koncept fiktivní hry, ke kterému dostaneš Lukášův odborný feedback.
Praktické skills Definuješ cílovku pro herní koncept, vytvoříš personu a navrhneš user flow. Dokážeš se na hru podívat očima hráče, otestovat ji a vytvořit feedback. Navrhneš wireframy i mockup ve Figmě a bitmapový asset ve Photoshopu.
Základy v oboru V kurzu herního designu získáš všechny potřebné základy, které ti pomůžou nastartovat kariéru v gamingu. Navíc jsou znalosti UX hodnotné a univerzální – využiješ je i v dalších oborech (marketing, sales, grafický design, webdesign a další).
Od základů UX/UI designu a 2D grafiky do gamedev!
12. BŘEZNA
09. května
VÍCE INFO
VYPLŇ REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ, PŘIPOJ SE K NÁM A BUĎ KREATIVNÍ SKVOTER NEBO SKVOTERKA! NÁŠ TÝM SALESÁKŮ ZE SKVOT CZECH SE S TEBOU SPOJÍ ASAP. ZÍSKÁŠ TAK VŠECHNY POTŘEBNÉ DETAILY O OBSAHU KURZU A JEHO CENĚ.
Povinné pole