DRAMATURGIE HER: NARATIVNÍ DESIGN — online kurz, ve kterém objevíte narativní design v gamedev svět | SKVOT

ŽIVĚ ONLINE

DRAMATURGIE HER: NARATIVNÍ DESIGN

Piš lore texty, připrav cutscény, pracuj s ambientními dialogy a zapracuj to všechno do vytvoření mise, která přilepí hráče k židli.
Vyzbroj se na svou kariéru v herním průmyslu pod vedením oceňované narativní designérky.
30. října
11. prosince

DRAMATURGIE HER: NARATIVNÍ DESIGN

Bije tvoje srdce pro psaní a gaming? Perfektní kombinace pro kariéru v narrative designu!

 

Storytelling pro hry tě bude bavit, ale na výšce tenhle obor nenajdeš a u samostudia hrozí prokrastinace nebo utonutí v bažinách balastního obsahu na netu. Oproti tomu na našem kurzu tě čekají strukturované lekce s pečlivě připraveným obsahem a aktuální info.

 

Pojď si pro návod, jak pracovat s programy Celtx a Twine na tvorbu scénáře. Přiveď na svět příběh s hrdiny a hrdinu s příběhem.
Zjisti, jak tvořit na povel a oslovit tu správnou cílovou skupinu hráčů. Seznam se procesem brainstormingu, fázemi vývoje her a rolí narativního designéra. Nauč se připravit základní herní featuru a zařaď svůj výtvor do portfolia. Je toho víc – scrolluj dolů pro syllabus kurzu.

 

Online kurz narativního designu pod vedením člověka z herního studia je přesně to, co potřebuješ pro parádní rozjezd v herním průmyslu.

 

Free software: Celtx, Twine

Více informací
30. října
11. prosince

LEKTORKA

ANDREA DZURDZÍKOVÁ

Lead Game Designer & Narrative Designer & Writer, Nine Rocks Games
Je autorkou herního příbehu hry Way of the Hunter, která získala 4 ocenění v Golden BiT Awards (Najlepšia PC / Konzolová hra 2023, Najlepšie technológie 2023, Cena hráčov Sector.sk 2023, Developers Choice: Najlepšia PC / Konzolová hra 2023).
Má na starost tvorbu herního příběhu od prvních nápadů přes zpracování dialogů až po výběr voice actors, připravuje seznam assetů a feedbackuje je kolegům z Enviroment a Graphics oddělení.
Během svého působení v animátorském studiu Fool Moon Film spolupracovala na prvním slovenském animovaném seriálu Websterovci.
Vystudovala scenáristiku na Filmové a televizní fakultě Vysoké školy múzických umění v Bratislavě.
Zasedala v porotě Games Gathering Indie Blast v Bratislavě.
Poslední 3 roky navrhuje nové herní featury a řídí tým designérů.

PRÁCE LEKTORA

Po kurzu narativního designu:

Herní story vnímáš jako celek Víš, že detaily tvoří celek, a tenhle mindset dokážeš hravě aplikovat. Seznámíš se s procesem tvorby hry a jednotlivými fázemi design procesu. Pochopíš, jak tvořit quests a dialogy, aby zapadly do příběhu. Po absolvování kurzu zařadíš do portfolia high concept pro story-driven RPG s jasně definovanou tématikou, který staví na poutavém vyprávění příběhu.
Víš, jak na catchy příběhy Na kurzu ovládneš postupy pro psaní scénářů a získáš návod, jak vytvořit vlastní herní svět. Zjistíš, jak psát sexy příběhy, které mají hlavu a patu a od kterých se hráči nebudou schopni odtrhnout. Vytvoříš si Game Design Dokument (GDD) spolu s třemi klíčovými herními funkcemi, které tvůj příběh podpoří.
Tvůj mozek šlape jak hodinky Už žádné čekání na kreativní múzu. Budeš vědět, jak hledat inspiraci, bojovat proti prokrastinaci a udržovat epesní workflow. Začneš pracovat efektivně, svoje úkoly si budeš umět plánovat a psát budeš vždycky, když bude třeba, ne když to na tebe přijde. Vytrénuješ si schopnost přivést příběh do života v herním světě na povel.

Program

Řekni „yes“ našemu kurzu, pokud jsi:

Storyteller (scenárista, redaktor, copywriter) S ambicí infiltrovat gamedev průmysl. Chceš se zdokonalit ve vyprávění příběhů a začít budovat kariéru v tomhle perspektivním oboru? Tak pojď! Naučíme tě tvořit origoš příběhy, které vzbudí u hráčů emoce.
Game designer, herní spisovatel nebo narrative designer beginner Tady už víš, do čeho jdeš. Pomůžeme ti vybalancovat herní mechanismy s chytlavým příběhem, který ukotví každého gamera do herní židle. Vylepšíš svou práci s týmem, naučíš se pracovat s příběhem a otestuješ svou story.
Game developer nebo jiný profík z oboru Už víš, že dobrý scénář je základ hratelné gamesy. V kurzu se naučíš sledovat různé příběhové linie, zajistit konzistenci a vývoj postav, které realisticky reagují na hráčovu volbu. Vytvoř perfektní scénář a týmuj v týmu jako bůh.
TVOJE SKVĚLÉ PŘÍBĚHY DOSTANOU ŠANCI A KARIÉRA V HERNÍM SVĚTĚ UŽ ČEKÁ. LET'S GO!
30. října
11. prosince
VÍCE INFO
Vyplň registrační formulář, připoj se k nám a buď kreativní Skvoter nebo Skvoterka! Náš tým salesáků ze Skvot Czech se s tebou spojí ASAP. Získáš tak všechny potřebné detaily o obsahu kurzu a jeho ceně.